DNN Designer
18 Temmuz 2024 Perşembe   Search »
    »    Giriş
    »    Kayıt
DERNEĞİMİZİN KURUCU ÜYELERİ Küçült

 

DERNEĞİMİZ

Dernek kurulması için 1990 Yılında çalışmalar yapılarak 7 kişilik kurucu üye belirlenmiş,  1 Yıl kadar hazırlık çalışmaları yapıldıktan sonra 1991 Yılında Resmi olarak kurulan Derneğin adı  Kızılcahamam Eğerli Başköy Köyü Tanışma Sosyal Yardımlaşma Kültür ve Spor Derneği olarak belirlenmiş ve bu isim altında Resmen hizmete girmiş oldu. Dernek Yöneticilerinin özverili çalışmaları neticesinde gün geçtikçe üye sayısını çoğaltarak daha fazla hizmet etmeyi amaçlayan Dernek yöneticileri sık sık toplanarak Köyümüze ne gibi hizmetler yapılacağı konusunda sürekli fikir alış verişinde bulunulduğundan güzel hizmetlerin yapılmasını sağlamışlardır.

Derneğin kuruluşu sırasında hazırlanan DERNEK TÜZÜĞÜ; Köyün yol, su, elektrik, camii, okul, köy odası ve köy mezarlığı gibi toplum ihtiyaçlarından olan diğer  ortak mallarının yapımı, onarımı, bakımını sağlamak, Köyde ve köy dışında bulunan mensuplarının birbirleri ile tanışmalarını sağlamak,Ölüm, düğün, nişan, kaza ve tabii afet olaylarında ayni ve nakdi yardımda bulunmak, Köyün gelenek, görenek, örf ve adetlerini yetişen nesle aktarmak,  Köyümüz mensuplarından olup, fakir ve yardıma muhtaç, mağdur ve çalışamaz durumda olan yaşlı, dul, sakat ve yetim çocuklara sosyal yardımda bulunmayı amaç edinerek hazırlanmıştır.

Bu Tüzük doğrultusunda Köyümüze en güzel şekilde hizmet vermek için Dernek Yöneticileri ve Köy Muhtarı uyumlu bir şekilde çalışarak köyümüze birçok hizmetin yapılmasını sağlamışlardır.

Spor ile ilgili çalışmalar yapılamadığından daha sonra TÜZÜK değişikliği ile Spor kelimesi Tüzükten çıkartılarak Derneğin adı Kızılcahamam Eğerli Başköy Köyü Tanışma Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği olarak değiştirilmiştir.

Köy Muhtarı ile Dernek yönetiminin uyumlu çalışmaları ve köy halkının maddi, manevi destekleri neticesinde ; Köy Camisinin Restorasyonu,Eski Hoca Mektebinin yeniden yapılması,Köy konağına ilave yapılması,Köy konağına tam donanımlı mutfak yapılması,İmam lojmanı ve gasilhane yapılması,Köye 5 km.den su getirilerek150 tonluk su deposunun yapılması, Sarıçam mahallesine (yayla) 4.5 km.den su getirilmesi ve su deposu yapılması, köy içerisine yangın vanalarının takılması, muhtelif zamanlarda köyümüzde meydana gelen yangın nedeni ile tamamen ve kısmen yanan evlerin yeniden yapılması, Cenazelerde hizmet verilmesi ve daha sayamadığımız bir çok hizmetin yapılmasını sağlamıştır.

 
Köyümüzün Tanıtılması ve köyümüz ile ilgili haberlerin anında paylaşılması üyelerimiz ile ilgili genel duyuruların yayımlanması için www.egerlibaskoy.org adresi ile yayın yapan web sitesi kurulmuş ve her yıl Geleneksel olarak Yayla şöleni düzenlenerek hem Köyün tanıtımı yapılmış, hem de köy halkının  kaynaşması sağlanmıştır.
 
Yapılan tüm hizmetler, dernek üyelerinin katkıları ile Dernek yönetimine verdikleri destek neticesinde Köy Muhtarı ve Dernek Yöneticilerinin uyumlu çalışmaları neticesinde gerçekleşmiştir.
 
Dernek çalışmalarında maddi manevi desteğini esirgemeyen tüm Dernek Üyelerine ve Eğerli Başköy halkına teşekkür ederiz.
 
Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri.

Görüş ve önerilerinizi yazılı olarak Dernek telefon numarasına Faks ile gönderebilir, yada direk telefonla bildirebilirsiniz...Dernek Telefonumuz.0312 330 45 42

 DERNEĞİMİZİN KURUCU ÜYELERİ

Kamil BOSTANCI

Mehmet ÖZTÜRK

Niyazi ORUÇ

Rüstem ATMACA

Mahmut GÜVEN

Yunus AKCA

Ali ŞAHİN

 

Yazdır  
  Küçült

 Derneğimizin 03.05.2009 tarihinde yapılan Olağan üstü Genel Kurul toplantısında, Divan Başkanı tarafından izin verilmeyen Saffet ARLI'nın konuşma metni için.. RESMİN ÜZERİNE TIKLA

Yazdır